Konkurs na najlepszą lekcję na Łódzkiej Platformie Edukacyjnej

Pani Hanna Zdanowska – Prezydent Miasta Łodzi, zarządzeniem nr 5721/VI/14 z dnia 7 lutego 2014 r. ogłosiła konkurs na najlepszą lekcję na Łódzkiej Platformie Edukacyjnej. Konkurs skierowany jest do nauczycieli wszystkich typów szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Miasto Łódź.

Celem konkursu jest:

1. Upowszechnienie innowacyjnych prac nauczycieli.
  2. Wspieranie nauczycieli we wdrażaniu własnych pomysłów do praktyki szkolnej.
  3. Wzbogacenie zasobów edukacyjnych Łódzkiej Platformy Edukacyjnej.

Przedmiotem oceny będzie praca konkursowa wykonana w postaci zasobu edukacyjnego w Edytorze Lekcji funkcjonującym na Łódzkiej Platformie Edukacyjnej. Będzie obejmowała treści kształcenia wraz z aktywizującymi uczniów ćwiczeniami w zakresie obowiązującej podstawy programowej kształcenia ogólnego lub zawodowego.

Komisja konkursowa wyłoni po jednej najlepszej pracy w pięciu następujących kategoriach:

1. I etap edukacyjny,
  2. II etap edukacyjny,
  3. III etap edukacyjny,
  4. IV etap edukacyjny – kształcenie ogólne,
  5. IV etap edukacyjny – kształcenie zawodowe.

Zgłoszenia na konkurs będą przyjmowane do 28 lutego 2014 r. w wersji elektronicznej. Formularz zgłoszeniowy i regulamin są dostępne pod adresem http://wckp.lodz.pl/konkurs-platforma. Termin wykonania zasobu edukacyjnego i opublikowania go na Łódzkiej Platformie Edukacyjnej mija 25 kwietnia 2014 r.

Wszystkich nauczycieli zachęcamy do udziału w konkursie.