"E-learning jako forma indywidualizacji pracy z uczniem" - kursy doskonalące dla nauczycieli

Ośrodek Nowoczesnych Technologii Informacyjnych ŁCDNiKP realizuje jedno z zadań Łódzkiego Kuratora Oświaty, polegające na organizacji kursów doskonalących dla nauczycieli ze szkół podstawowych (klasy IV-VI) z Łodzi pt. „E-learning jako forma indywidualizacji pracy z uczniem”. Kurs obejmuje następującą tematykę:

• Metodyka pracy w e-learningu.
  • Komunikacja z uczniem i monitorowanie jego pracy.
  • Możliwości prowadzenia zajęć metodą e-learningu a kompetencje nauczyciela.
  • Zasady tworzenia i stosowania materiałów na potrzeby e-learningu.
  • Prawo autorskie w e-learningu.
  • Tworzenie zadań, testów i interaktywnych narzędzi do pracy na odległość.
  • Administrowanie kursem.

Szkolenia będą realizowane w oparciu o Łódzką Platformę Edukacyjną, weźmie w nich udział łącznie 25. nauczycieli z Łodzi. Szkolenia są całkowicie bezpłatne dla uczestników.
Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego oferuje zainteresowanym nauczycielom znakomicie wyposażone sale komputerowe i świetnie przygotowaną kadrę trenerów. Zadanie będzie realizowane w okresie od października do połowy listopada 2013 roku.
Poniżej przedstawiamy terminy zajęć dla poszczególnych grup.

Grupa I (nauczyciele wszystkich przedmiotów ze szkół podstawowych z Łodzi
- II etap edukacyjny)
terminy spotkań: 7, 9, 16, 21, 23, 28, 30 X oraz 4 XI 2013 r. (godz.: 15:00-19:00)

Grupa II (nauczyciele wszystkich przedmiotów ze szkół podstawowych z Łodzi