Łódzki Festiwal Bibliotek Szkolnych po raz dwudziesty drugi

Łódzki Festiwal Bibliotek Szkolnych „Pokochaj czytanie” od dwudziestu dwóch lat skupia społeczność uczniowską i nauczycielską wokół książek i bibliotek szkolnych. Corocznie w Festiwalu uczestniczy około 1000 czytelników, którzy przy wsparciu nauczycieli bibliotekarzy przygotowują oryginalne prace i prezentacje artystyczne inspirowane literaturą.

Hasło XXII Łódzkiego Festiwalu Bibliotek Szkolnych brzmi: „Książki, które urzekają”. W tym roku zachęcamy uczniów do prezentacji lektur, które zajęły szczególne miejsce w ich sercach. Jesteśmy przekonani, że sprzyja to rozwijaniu zainteresowań czytelniczych młodych ludzi oraz ich kreatywności, a także docenieniu piękna słowa pisanego. Festiwal obejmuje cztery konkursy adresowane do różnych grup wiekowych – uczniowie szkół podstawowych wykonują prace plastyczne w postaci ilustracji i okładek ulubionych książek, a starsi uczniowie redagują listy do autorów lub piszą blurby, czyli rekomendacje pozycji, które ich urzekły.

Uroczyste podsumowanie XXII Łódzkiego Festiwalu Bibliotek Szkolnych odbędzie się 27 kwietnia 2023 r. o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy!